Curlingus läks kõige libedamalt Elisal

05. aprill 16

Algaja curlingumängija tunneb ära selle järgi, et tema kivi lendab esimesel katsel sama kaugele kui kivipalluri oma. Sel korral oli “kivipallureid”, kes curlingut kunagi varem mänginud ei olnud, lausa kaks kolmandikku – aga mitmetest neist koorusid mängu jooksul välja tõelised talendid. Esimese koha võttis Elisa, teise SEB ja kolmanda Tallinna Lennujaam.

Foto: Ardo Säks

Curlingus on igal kivil kulla hind: üks kivi kaalub 20 kg, seega on juba ainuüksi Tondiraba Jäähallis kive rohkem kui Eesti pangal kulda. Curlingukivi ei ole ka sugugi mitte odav, sest firmasportlastele mängimiseks antud curlingukerad maksavad igaüks 2000 eurot. Seega võib öelda, et curlingukivi on oma kallimale kinkimiseks parim vääriskivi!

If Kindlustuse tiimid, kes tulid oma elu esimeses curlingulahingus tagantpoolt esimeseks, olid ala osas entusiastlikud. “Väga mõnus tiimitööga spordiala on see! Mängisime täna esimest korda ja praegu mäng veel loogiline ei tundu,” naersid nad.

Tiimi naisliikmete hinnangul oli kaugelt väsitavana tundunud harjaga nühkimine tegelikult üsna kerge – keeruliseks osutus hoopis esimene äratõuge ning põlvedki andsid pärast seda valusalt tunda. Harjaga nühkimine, muide, võib curlingukivi liugu pikendada 2,5-3,6 meetri võrra ning on mängus ülioluline element.

SEB-l oli kogu turniiri võit juba peaaegu taskus, ent Elisa suutis viimase kiviga siiski SEB kivi minema lükata ja mängu võita. Tallinki tiimid valisid võistlusstrateegiaks lõbusa tögamise, elades teineteise pähesaamisele kaasa sõbralike “Oi, kobad!” hüüetega.

Siiralt uhkeid hüüdeid said teha aga elisakad, kes lõpuks võidu koju viisid. Curlingut olid nad koos enne turniiri mängimas käinud ühe korra ning lootsid heale tiimile ja õnnele. “Meie saladuseks oligi ühtsel tasemel tiim ja muidugi meie kapten, kes kastanid ikka igal korral tulest välja tõi. Strateegia oli meil lihtne: kivid kõik ringi keskele saada,” rääkisid nad.

Finaalgrupis samuti Elisa vastu mänginud Tallinna Lennujaam panustas aga oluliselt läbimõeldumale strateegiale: iga tõuke ja harjamise eel arutati tehnika läbi ja lepiti kokku, mis suunale ja tugevusele sel korral keskendutakse. Kahes viimases mängus otsustas tulemuse kõige viimane kivi – seega pakkus curlingulahing korralikku vaatamis- ja mängupõnevust.

Kevadspartakiaadi jahedaima ala peasponsor on magusaimast magusaim Kalev.

kalev_cvi_2004_2