Curlingu võistluse saatus selgus viimase viskega…

11. aprill 14

Alagrupiturniiril ja poolfinaalis kõik vastased alistanud City Motors oli finaali eel kindel soosik ja juhtis viimase endi eel mängu Helmes vastu 1:0, kuid pingeline lõpuvise õnnestus vastastel suurepäraselt, jättes ringi sisse kaks nende kivi ja tuues esmakordselt Kevadspartakiaadi nime all toimunud esmakordse curlinguturniiri esmakordse võidu Helmesesse. Fantastika.

Kogenud firmasportlased Jevgeni Nikiforov ja Sulev Lokk City Motorsi tiimist olid vahetult mängu järel küll mõtlikud ja hindasid, et järelikult vorm oli keskpärane, kuid lõpuks olid rahul nemadki. Helmese võidukal viisikul aga käis taustal tiimipildi tegemine ja seejärel koguneti veel viieks minutiks jääle omavahelisse keskustellu. Kas ei olnud viis tundi Jeti Jäähalli jää peal olnud piisavalt jahe või oldi sattutud eneselgi ootamatult fakti ette, et homme on vaja kohale tulla Venus Clubi, kus õhtul kõik autasustamised toimuvad.

IMG_8727R

Kolmanda koha heitluses loovutas Tallinna Lennujaam Elisa Eesti vastu küll kahe endilise mängu viimase punkti, kuid esimeses oldi saadud ise 2 punkti, seega 2:1 võit tuli Lennujaamale. See maitses kindlasti magus, sest finaalmängust jäädi välja vaid napimast napima kaotuse tõttu Helmesele. 2 vooru järel oli seis

viigiline 1:1 ja finalisti otsustas kapteni üks otsustav vise, mis õnnestus Helmesel umbes 10 cm võrra täpsemalt.

IMG_8754R

Viiendat kohta jäid jagama Eesti Post ja FCR Media. Neist viimasel oli alagrupi mängu viimases voorus City Motorsi vastu 1:0 kaotusseisus võimalik hea viske korral võtta 2 punkti ja võita kogu alagrupp. Paraku Marek Rakmanni viimane vise, mis pidi tabama ringi tsentris olevat kivi “otse pähe”, et oma “maasikas” sinna asemele sättida, läks natuke viltu. Mõlemad kivid läksid liikuma ja niimoodi, et City Motorsi oma jäi keskringile lähemale. Halb õnn FCR Mediale, sest see tähendas alagrupiturniiril kolmandat kohta ja play-offist välja jäämist.

Kokkuvõttes olid kõik kohtumised üpriski tasavägised ja ehk paar-kolm võistkonda justkui olid nõksukese tugevamad. Küllalt palju mängis sel turniiril aga rolli faktor, mida nimetatakse “algaja õnneks”. Nii mitmelgi korral panid silma järgi nõrgemad tiimid tugevamaid kukalt kratsima ja üpris täbarasse seisu. Curlingu turniir oli Kevadspartakiaadil kindlasti edukas ja järgmisel kevadel võiks juba mõelda 12 ettevõtte võistkonna kokkusaamisele.

Kevadspartakiaad on mõnusasti lahti löödud ja seda hoogu jätkub nüüd rõõmsasti homme õhtuni. Jälgige meid firmasport.ee-s ja facebookis.

IMG_8869R

 Tulemused

Kevadspartakiaadi Curlingu tulemused