Armeenia koondis läheb Tartu Maratoni rada proovima

01. aprill 09

Eestimaa ootamatult lumisesse kevadesse sattunud Armeenia vutikoondis valmistub praegu tänaseks raskeks lahinguks Eesti koondisega, kes on täis püha kättemaksuiha Jerevanis ebaõiglaselt saadud kaotuse eest ja soovib armeenlased Lilleküla staadioni murumätta alla matta. Armeenlased lubavad aga kaotuse korral Tartu Maratoni raja homme täies pikkuses läbi sõita.
“Pean oma mehi millegagi ju motiveerima,” arvas Vardan Minasjan, värske Armeenia koondise peatreener, kes haaras ametiposti äsja kinga saanud Jan Poulsenilt, kelle tulemustega Armeenia Jalgpalli Liit sugugi rahul ei olnud. “Eestlased on kõvasti motiveeritud ebaõiglaselt saadud kaotust revanšeerima ning usun, et hirm homse 63 km suusatamise suhtes on piisav tasakaalustaja meie meestele. Võtsime isegi suusad kaasa Tsaghkadzor’i suusakeskusest, mis on kuulsaim Armeenia mäesuusakeskus,” kinnitas Minasjan, et nalja tegema selle avaldusega ei tuldud.
Tartu Maratoni rajameister Assar Kütt hindas armeenlaste lootusi rada läbida optimistlikeks, kuid hea eneseületuse korral võimalikeks. “Kohati on suusajälg rajal täitsa nähtav ja kui treeningsuusaga minna ja aeg ajalt mitte karta pisut poris sumbata, peaksid tugevad spordipoisid sellest katsumusest eluga välja tulema.”

Klubi Tartu Maraton juhataja Indrek Kelk on lubanud homseks ürituseks rajale pakkuda täisteeninduse. “Matul on menüüs leib ja vesi, Andes saavad kustunud vutimehed lihapirukaid ja spordijooki, Kuutses rosinaid ja Peebul on ootamas kolmekäiguline lõuna koos väikese viinapitsiga, et tuju alla ei läheks. Maratoni finišis on preemiaks ootamas meeõlu,” kinnitas Kelk, et Klubi Tartu Maraton võtab nii tähtsate meeste tulekut maratoni rajale äärmiselt tõsiselt.

Armeenlased palkasid suusameistriks Are Metsa, kes juba valmistab ette armeenlaste suuski. “Homme on taas päris sula ilm ja MK sarjas selliseid tingimusi ei meenugi,” sügas Mets lõuga, ent meelt siiski ei heitnud. “Parima pidamise peaks saama sellises ilmas mustikakisseliga,” on tuntud suusameistril iga ilma jaoks retsept olemas.

Kõiki kaasaelajaid oodatakse armeenlaste starti vaatama Otepääle Tehvandi suusastaadionile homme kella 9.00-ks. Orienteeruvalt peaksid Armeenia vutiveljed finišisse Tartumaa Tervisespordikeskusesse jõudma ülehomme keskpäevaks.