Andres Raja püstitas tõenäoliselt meeste maailmarekordi naiste seitsmevõistluses

28. september 10

Üpris suure tõenäosusega võib väita, et möödunud laupäeval Käärikul toimunud Vennad Ehituse korraldatud meeste vahelises amatööride seitsmevõistluses, mis peeti naiste seitsmevõistluse reeglite ja vahenditega, püstitas Andres Raja meeste maailmarekordi sel distsipliinil. Igal juhul ei õnnestunud leida, et keegi oleks kogunud enam kui Raja laupäeval kokku pandud 7342 punkti, mis ületavad 51 punktiga Jackie-Joyner Kersee nimel oleva naiste maailmarekordi samal alal.

Tuleb tunnistada, et varu jäi Rajal ju veel mitmelgi alal. Kindlasti kaugushüppe 6.79 polnud teab mis õnnestumine, kuid Kääriku remontimata staadioni kehvades tingimustes oli raske enamat tahta. Enne viimast ala polnud Raja õnnestumine naiste rekordi ületamise katsel veel sugugi kindel. Kuna odavise Rajal päris hästi ei õnnestunud, tuli naiste rekordi löömiseks olla viimasel alal, 800 m jooksus, nobedam kui 2.11. Rajal see õnnestus ja soolojooksus saavutatud 2.08 oli piisav, et meessugu saaks oma au taastada ja oma rekordit naiste omast sel alal paremaks pidada.

Kogu võistluse võit tuli Rajale mõistagi kergelt, sest ta võttis ka kõik alavõidud. Järgmisele kohale platseerunud Firmaspordi Liidu abimees Kristjan Küttis kogus 4499 punkti ja jäi Rajast juba valgusaasta kaugusele. Vennad Ehituse juhatuse esimees Andrus Mutli, kes on edukalt esinenud ka Euroopa firmaspordi mängudel kergejõustikus, oli parima korraldava ettevõtte, Vennad Ehituse, töötajana 4110 punkti peal. Firmaspordi Liidu vabatahtlikest ja abimeestest oli stardis veel ka Aimar Poom, kes kogus kokku 3470 punkti.

icon Vennad Ehituse naiste 7-võistlus 25.09.2010 TULEMUSED (7.65 kB 2010-09-28 23:06:03)