Alustab kepikõnni sari ´Elamusretked 2008¡

22. aprill 08

Eesti Kepikõnni Liit ja Eesti Firmaspordi Liit alustavad juba järgmisel
pühapäeval 27. aprillil ühise kepikõnnisarjaga “Elamusretked 2008”.
Sarja avaetapp toimub Keila Tervisekeskuses ja selle lähistel. Rada on avatud alates kella 12 ja finiš suletakse kell 14. Kogu
suve jooksul on kavas aga 16 etappi üle Eesti. Sarja kalender
avaldatakse nii Eesti Firmaspordi Liidu kodulehel www.firmasport.ee kui
ka Eesti Kepikõnni Liidu koduleheküljel www.kepikond.ee

Sarja juhtmõte on, et looduses liikumine on ELAMUS ja kerge kehaline koormus, nagu srda on käimine ja kepikõnd suurendab seda elamust veelgi. Sarja etappidel on tähistatud stardi- ja finišikoht ning rajale märgitud umbes 3-5 kontrollpunkti ehk “elamuspunkti”. Elamuspunktide läbimisel tuleb osalejal teha märge oma “elamuskaardile”, mille ta saab korraldajatelt stardist ja mõnes punktis täita ka mõned põnevad lisaülesanded.

Punktide edukate läbijate vahel loosivad korraldajad välja auhindu. Lisaks koguvad osalejad läbitud etappidel elamuskilomeetreid. Igal etapil on neid võimalik vastavalt läbitud kilomeetiritele  punkte.Iga läbitud kilomeeter annab ühe punkti. Enamus Elamusretkesid jääb 5-15 punkti piiresse , kuid erandkorras ka rohkem. Näiteks augusti alguses kavas oleval Lahemaa Maratonil koguni 42 punkti. Osalejaid ootavad auhinnad teatud arvu läbitud kilomeetrite eest! Ka nende kohta leiab sarja ametlikelt kodulehekülgelt enam infot.
Esimesel etapil Keila Tervisekeskusse tulejaid ootab 50.- kroonise osalustasu eest ka soe supp Tervisekeskuses pärast etapi läbimist ning ka suurepärane võimalus pärast üritust soodushinnaga ujuma minna! ( hinna sees supp on hetkel arutelus)

Esialgu ootavad korraldajad starti umbes 50 kepikõnni huvilise ringis, edaspidi loodavasti sarja populaarsus hakkab järk-järgult kasvama ning hooaja lõpuks on osalejate arv loodetavasti juba paarisaja ringis etapil.

Igal etapil on võimalik osta ka kepikõnnivarustust ja saada kepikõnni alast nõuannet spetsialistidelt.

Vaata lisainfot siit