Alam-Pedja Elamusretk

04. jaanuar 12

Tartu-Tallinn maanteest läände jäävad suured soometsad, liigniisked männikud, sanglepikud ja mitu suuremat sood – Laeva raba, Peenrasoo, Vaaramaa soo, Tõllassaare raba. See suur sookompleks moodustab Alam-Pedja Looduskaitseala. Just sinna viibki meid Alam-Pedja Elamusretk!

1994. aastal moodustatud looduskaitseala asub Võrtsjärve madaliku ürgseima ilmega kirdeosas. Veel 7500-10 000 aastat tagasi oli praegune soomaastik enamikus kaetud veega. Kaitseala piirid kulgevad mööda suuremaid jõgesid: Laeva jõgi jääb itta, Suur-Emajõgi lõunasse, Pede ja Põltsamaa jõgi läände, Pedja, Umbusi ja Pikknurme jõgi põhjakaarde. Kaitseala iseloomustab erakordselt hõre inimasustus, siin on vaid üksteist talu 20 püsielanikuga.

Tervikliku loodusalana on Alam-Pedja kaitseala üks silmapaistev kogu Euroopas. Siinsed sood, metsad ja luhad on püsinud üsna puutumatuna eelkõige seetõttu, et ligi pooltel praeguse looduskaitseala maadel kehtis 40 aastat (1952-1992) erirežiim: rabamassiivi kasutati Nõukogude raskepommituslennuväe polügoonina.

Ka seekord on tegemist räätsaretkega!

Retkest

Start on pühapäeval, 5. veebruaril kell 11.00 Selli-Sillaotsa õpperaja algusest. Kohale saamise juhendi leiate SIITKohale võiks tulla pool veidi varem, et saaksime lühidalt tutvuda räätsadel kõndimisega ja koos õigeaegselt startida.

Retkele on teretulnud kõik –  osalemiseks ei pea olema Eesti Firmaspordi Liidu liige!

Orienteeruv ajakava:

Retk kestab ligikaudu 3 tundi, mille jooksul läbitakse olenevalt ilmastikust umbes 10 km pikkune teekond. Retk toimub tähistamata rajal, kuid koos retkejuhiga, kes osalisi põnevatesse kohtadesse viib. Matka lõpus ootab kõiki soe söök ja diplom  ning soovi korral saate retke eest ka IVV templi.

Retke maksumus:

Kuni 29. jaanuarini:

 • Täiskasvanu: 15 eurot
 • Pensionär/(üli)õpilane: 10 eurot.

Hinnas sisaldub matkajuhi/rajameistri teenus, suupisted ja jook matka ajal ning soe söök ja diplomid matka lõpus.

SOODUSTUS GRUPILE: Kogu kokku vähemalt 8-liikmeline seltskond ning matka soodsamalt! Grupi puhul on hinnad järgnevad:

 • Täiskasvanud: 10 eurot iga inimese kohta
 • (üli)õpilased/pensionärid: 7 eurot iga inimese kohta.

Osalemistasule lisandub räätsade laenutamise tasu 7 eurot.

Kuidas registreeruda?

 1. Saada kiri registreerimissooviga aadressile elamusretked@firmasport.ee. Kirjas peaks märkima osalejate nimed ja e-maili aadressid, kontakttelefoni ning klubi/grupi nimetuse (kui ei ole, siis võib midagi põnevat välja mõelda – see on vajalik, et hiljem parimat klubi/seltskonda välja selgitada).
 2. Kui soovid meie käest ka räätsasid laenutada, siis tuleks ka sellest soovist registreerimise juures märku anda.
 3. Oota ära kinnitav e-mail, enne kui osalustasu üle kannad – kuna räätsade arv on piiratud, võib ühel hetkel grupp täis saada.
 4. Pärast kinnituse saamist tee ülekanne:
 • Eesti Firmaspordi Liit MTÜ
 • a/a 10220070111016 SEB Pank 
 • Selgitusse märgi kindlasti retke nimi, osaleja(te) nimi(/ed) ja räätsapaaride arv, mida soovite laenutada.

NB! Registreerimise tähtaeg on 3.  veebruar! 

Registreerimisega kinnitate, et olete läbi lugenud ja nõustunud Elamusretkede osalemistingimustega. Teid loetakse registreerunuks, kui ka retke tasu on üle kantud. 

Muu oluline:

Palume arvestada kohalesõiduks piisavalt aega, et saaks retkega ilusti õigeaegselt alustada. Jalga soovitame panna mugavad matkasaapad, mida on hea räätsa külge kinnitada. Riietuma peaks vastavalt ilmastikuoludele, et liiga külm või palav ei hakkaks.

 

Küsimuste korral helista 55 550 848 (Jaanika), 53 476 926 (Triin)

või kirjuta elamusretked@firmasport.ee

www.elamusretked.ee