Alagrupimängudega ühel pool

22. mai 08

Teisipäeva õhtupoolikul peeti Jüri Gümnaasiumi staadionil mõned olulised ja vähemolulised mängud selgitamaks, kes jätkavad veerandfinaalides ja kelle osaks saab jätkata jõukatsumist Challenge Cup turniiril.

A-alagrupp

Põhja Politsei – Kultuuriministeerium (18 – 0)
Kohtumine, mida Kultuuriministeeriumi mängijad eesotsas Tõnu Seil’iga meenutada ei taha. Kontson ütles selgelt mängu lõppedes: „Nii ei saa mängida. Nemad löövad pallile pihta, meie kõmmutame mööda – ei jõua jalg pallini ja pall väravani.” Väravad: Vadim Talama (6), Kerli Vompa (5), Sergei Levotšski, Sergei Komarov.

Saku Õlletehas – Eesti Post (5 – 1)
Mängus oli kaalul ei rohkem ega vähem kui tõsiasi, kes läheb play-off turniirile. Mõnevõrra üllatuslikult jäi Eesti Posti mäng nõrgaks ja Saku vastu suudeti skoorida vaid ühel korral. Seevastu „Õlleministeeriumi” poolt agressiivsem ja tehnilisem sooritus, mis kajastus selgelt ka mängu resultaadis. Väravad: Ahto Zirk (2), Rick Smith, Velory Kais (2); Artjom Trefov.

B-alagrupp

Tallinna Vangla – Siseministeerium (6 – 0)
Siiamaani kergelt vastaseid võitnud Tallinna Vangla võistkond oli (võib isegi öelda hädas) Siseministeeriumiga, kes üritas võimatut. Ennäe imet – võimatu see missioon polnud, väga häid võimalusi oli, kuid ikka jäi väike nõks puudu palli väravasse toimetamisel. Ja kui 28-ndal mänguminutil Jüri Kutõrev (Tallinna Vangla) jala nö valgeks sai, oli selgelt häälestuse langemist näha Siseministeeriumi ridades. Väravad: Jüri Kutõrev, Roland Meritee, Krista Vaniko (2).

Kalev – Veeteede Amet (4 – 1)
Sarnaselt A-alagrupile, kus teine edasipääeseja otsustati sellest kohtumisest, oli mängul kaalu tublisti. Kalev’i võistkond oli tähtsaks mänguks valmistunud paremini ja 3 väravalise paremusega võideti VTA’d, kes alagrupis kolmanda koha hõivas ning Challenge Cup turniiril end tõestama peab. Väravad: Kalev Salla, Oliver Jakobson, Gina Paalo; Tõnis Sepp.

C-alagrupp

Sotsiaalministeerium – Kaitseministeerium (5 – 1)
Seni võiduta Kaitseministeerium alustas mängu tempokalt ja hästi, ei oldud nii kaitses midagi nagu mängukohtunik ennustas. Sotsisaalministeeriumi kindel mängujoonis ja emotsionaalne Ülar Vaadumäe hoidsid Sotside lippu kõrgel ja hoolimata vastaste suurepärasest etteastest võideti neid 5 – 1. Väravad: Elari Moks, Marko Lelov, Tarmo Peeduli, Raido Raudnagel, ? (OV); Raivo Juurik.

Eesti Pank – Justiitsministeerium (7 – 1)
Ka see kohtumine pidi selgitama, kes järgmisena edasi pääseb 8 parema hulka. Edukalt sai sellega hakkama Eesti Pank, kes Justiitsi omadest üle oli – tööd tehti kõvasti ning see läbi paremus maksma pandi. Justiitsministeeriumi võistkond langes kõrgest konkurentsist välja, Kaitseministeeriumi ees ollakse C-alagrupis kolmandad. Väravad: Kristjan Melikov (3), Keit Musting (2), Tarass Snitsarenko (2), Oja (OV).

D-alagrupp

Keskkonnaministeerium – Välisministeerium (3 – 1)
D-alagrupi kohtumine, milles selgitati alagrupi võitjad. Keskkonnaministeerium oli tasavägises heitluses parem Välisministeeriumi võistkonnast 3 – 1. Väravad: Roomer Tarajev, Mart Sepp, Kunnar Klaas; Märt Matsoo.

Riigikantselei – MKM (3 – 2)
Kumbki võistkond edasipääsulootust ei hellitanud, küll ühe paremus teisest tähendas alagrupimängudes 0 punkti peale jäämist ja antud juhul oli selleks MKM, kel turniiril kõige paremini läinud pole. Siiski-siiski said nad nö jalad valgeks, st kaks palli suudeti lüüa Riigikantselei väravasse. Väravad: Janek Solodin (3); Karl Stern, Magnus Graudiuš.