Vibram FiveFingers esitleb: aasta 2013 hooaja avapauk Marimetsal!

29. jaanuar 13

vibram logoESITLEB:

Elamusretked - Marimetsa, 27.01.2013, foto: Kaimo Puniste / www.kmzphoto.eu

Elamusretked võtsid uuel aastal ette teekonna Läänemaale, täpsemalt Marimetsa rabade vahele. Kohale oli tulnud 60-liikmeline matkaseltskond, kes oli rõõmsalt valmis minema matkama.

Kuigi parkla silt oli veidi eksitav, leidsid kõik retke alguskoha üles. Juttu sai ajada üritust uudistama tulnud kohaliku onuga ning jagada muljeid jõuludest ja alanud uuest aastat teiste retkelistega. Üsna varsti leidsid kõik kribinal-krabinal endale õige suurusega räätsad jalga. Retkejuht Karu tegi kerge ülevaate raja iseärasustest ning retk võiski alata, hoolimata hoiatavast sildist, et rada on suletud amortisatsiooni ja kõrge veetaseme tõttu.

Marimetsa raba on suhteliselt mahajäetud ja hooldamata. Üles on võetud puitrajad ning raba on uute vaatetornide ootuses, vanad tornid on raja äärde kuhjatud.METSAS

Esimene pool rajast kulges metsade vahel, kus oli tükk tegemist, et suurte räätsadega rajale ära mahtuda. Ette tuli nii mõnigi kukkumine kohmakate sammude tõttu.

Peale seda läbiti siirdesoo ning jõuti kaunile soomaastikule, kus retkelisi tervitas kaunis päike, kuid ka jäine tuul, mis põskedele kerge kipituse tõi. Silme ees avanes aga imeline vaade lõputule lumeväljale, mida täitsid pisikesed rabamännid ja külmunud laukad.

RABA

Tee peal tehti väikene paus ainukese rabas allesoleva vaatetorni juures, kus paljudki kasutasid võimalust torni ronida. Sealt avanes puudekõrgune vaade maalilisele valge vaibaga kaetud rabale ja selle suurimatele laugastele.

ILUSPILT

Peale tornikülastust jõuti tagasi tuttavasse siirdesoosse ning pärast kolmetunnist rännakut jõuti rõõmsalt finišisse.

Matkal kõnniti kokku 11,5 toredat ja talvist kilomeetrit.

Elamusretked - Marimetsa, 27.01.2013, foto: Kaimo Puniste / www.kmzphoto.eu

Kes seekordsest retkest osa ei saanud või soovib talviseid räätsaelamusi mitmekordistada, siis neid ootame juba vabariigi aastapäeval Ida-Virumaale Selisoo rabasse matkama. Kuigi see on järjekordne rabamatk, on tegemist hoopis erineva rabaga. Selisoo retke juhend avaneb lugemiseks SIIT. Marimetsa räätsaretke pildid – Tarmo Haud – GALERII ja Kaimo Puniste – PILDID. Jälgige ka infot meie FB kodulehel. Aitäh kõigile osalemast!