Firmaspordi projektijuht: anna meile näpp, võtame kogu keha!
Firmaspordi Sügisspartakiaad 2019 saab avalöögi kalendrisügise esimesel päeval pingelise pokkeriturniiriga, kus läbi aastate on väga kõrget taset näidanud just erinevate finantsasutuste helged pead. Kokku saab keha ja vaimu viie päeva jooksul testida kuuel erineval alal, millest sõudeergomeetritel peetav mõõduvõtt on osalejate hinnangul üks karmimaid.
Hooaja vältel seisab Firmaspordi spartakiaadide õnnestumise eest pea poolesajaliikmeline tiim, mida juhib väiksest Voka külast pärit väsimatu spordipoiss Taavi Kruut.
Sügisspartakiaadil osalejaid innustamas
Sporditöö juurde pärast põgusat kõrvalepõiget
Audentese Spordigümnaasiumist Eesti Maaülikooli maamajanduslikku ettevõtlust ja finantsjuhtimist õppima suundunud Taavi alustas karjääri küll finantssektoris, kuid elul olid temaga hoopis teised plaanid. Juhuse tahtel sattus ta esmalt pooleks aastaks Hispaaniasse Euroopa suurimasse tehislikku ronimiskeskusesse tööle ning edasi Põhja-Taani Rakenduslikku Kõrgkooli spordijuhtimise erialale õppima.
Esimene pikem spordiga seotud töökoht oli Taavil Eesti Korvpalliliidu meestekoondise juures. Nende tegemistele elab ta tuliselt kaasa ka täna, kuigi üldiselt meedia vahendusel sporti väga palju ei jälgi.
Eesti meeste korvpallikoondis Stenbocki majas enne MM valikmänge. Autoriõigused Eesti Korvpalliliit
Sportlikke eluviise tutvustas vend
Spordipisikuga nakatas Taavit vanem vend Priit Lehismets, kes on talle ka täna suureks eeskujuks ja nõuandjaks. Väljaspool firmaspordi alasid on ta end proovile pannud erinevates võitluskunstides (poks, kickpoks, MMA, BJJ ), korvpallis, rattasõidus, rulluisutamises, jooksmises, ronimises ja matkamises. Meeskonnamängudele eelistab ta võimalusel individuaalalasid, kus tulemus sõltub atleedi enda pingutusest. Kõige edukamalt on Taavil välja tulnud jooksmine, kuid kimbutama kippunud vigastuste tagajärjel pole tal enam võimalik oma meelisalaga soovitud mahus tegeleda.
Isiklike spordieeskujudena nimetabki ta lisaks vennale erinevaid jooksusportlasi. “Minu esimene lemmik oli inglane Sebastian Coe, inspiratsiooni on pakkunud ka marokolane Hicham El Gouerrouj, venelane Juri Borzakovski ja poolakad Marcin Lewandovski ning Adam Kszczot,” loetleb Taavi ja tunnistab, et on nende meeste eeskujul nii mõnegi taktikalise nipi järele proovinud ning kasutusele võtnud.
Sebastian Coega on seotud ka üks Taavi spordielu meeldejäävamaid hetki. “Kohtasin teda 2011. aastal Tallinnas Juunioride Euroopa Meistrivõistlustel ja küsisin vist vähemalt kolmele erinevale särgile autogrammi ning tegime koos viiel korral pilti. Autogrammidega särgid on kapis kenasti hoiul.”
Südasuve jooksul. Paremalt Taavi Kruut, Priit Lehismets, Jaanus Kallaste. Autoriõigused Marathon100.com
Sai tööpakkumise tänu aktiivsusele
Firmaspordi juurde jõudis ta läbi vabatahtliku tegevuse. “Puutusin firmasporti vedava tuumikuga kokku SELL-i mängudel (rahvusvahelised üliõpilasspordi võistlused, mida peetakse vaheldumisi Soomes, Eestis, Lätis ja Leedus) kuus või seitse aastat tagasi, pärast seda sai minust nende korraldatud üritustel aktiivne osaleja ja vabatahtlik. Mullu sattusin ühele Kunnar Karu juhitud matkale, kus ta küsis otse, kas ma oleksin huvitatud Eesti Firmaspordi Liitu tööle tulemisest,” meenutab Taavi ja täpsustab, et 1. augustil tähistas ta oma esimest tööjuubelit.
“365 päeva jooksul läbitud õppetunde on nii palju, et eraldi on raske midagi välja tuua. Varem pole olnud mul võimalust nii suurt tiimi juhtida, vastutus on suur. Põhiline on kogu kollektiivi usaldada, ise käed külge panna ning protsessi käigus õppida,” leiab ta.
Peamise eesmärgina, lisaks võistluste kvaliteetsele läbiviimisele, nimetab ta uute osalejate kaasamist ja firmaspordi liikumisega teistele eeskujuks olemist. “Euroopa mõistes oleme juba praegu suurim Firmaspordi organisatsioon,” kinnitab Taavi.
Elbruse tipus poseerimas
Julgustab mõõduvõttudel osalema
“Kõikidele kahtlejatele julgen öelda: anna meile näpp, võtame kogu keha! Kui oled Eesti Firmaspordi Liidu võistlused omal nahal ära proovinud, siis kalendrisse vaadates neid ainult ootadki,” lubab ta.
“Korraldajate poolt vaadates on küll nii – ootad pikisilmi, et kogu tehtud eeltöö lõpuks realiseeruks. Lisaks on põnev näha, kuidas osalejad on üheks või teiseks katsumuseks valmistunud. Hea sportlik vorm ja eelnev taust tuleb muidugi kasuks, aga tegelikult pole need üldse esmatähtsad. Julge pealehakkamise korral tulevad firmasportlased toime iga alaga, lisaboonuseks on kolleegidega ühiselt veedetud tore aeg, tiimitunde tugevdamine ning uued töö- või spordialased kontaktid teistes ettevõtetes. Mina olen rahul kui suudame igal üritusel spordi juurde meelitada vähemalt ühe uue inimese.”
Firmaspordi sügisspartakiaad toimub Tallinnas ja Harjumaal ajavahemikul 23.-27. septembrini, programmiga saab lähemalt tutvuda siin: www.firmasport.ee/