Posted by: Taavi Kruut

Talispartakiaadi teine päev möödus võitluslikult

Firmaspordi Talispartakiaad 2019 teine päev rõõmustas firmasportlasi päikeselise ilma ning mõnusate soojakraadidega. Võistluste kavas leidunud alade hulgas oli väljakutseid nii ekstreemsuste nautlejatele, pühendunud strateegidele kui teadmisjanulistele.

Esimesed vaprad panid end hommikul kell 10.00 Tehvandi staadionil proovile 1000 m rajal toimunud võimsussõidus. Võistlejate tulemused esitati vattides, arvesse läks lisaks suusatamise ajale ja võistleja kaal. Kusjuures rajale oli lubatud kaasa võtta lisaraskusi.

Heli Zvorovski Swedbankist startis rajale kõige esimesena ning sõitis ringi läbi lausa mängleva kergusega. Lisaraskusi võttis firmasportlane rajale kaasa umbes nelja kilo jagu. „Ei olnud hirmus, kuigi suusakilomeetreid olen sellel talvel üsna vähe koguda jõudnud, tavaliselt sõidan talve jooksul nii umbes 600-700 km. Suusad olid täna väga head, ei teagi, mis see määrdemeister teinud oli, ilmselt mingi salaretsept,“ ütles vanuseklassis N50 võidu võtnud naine.

Võistlusklassis M40 parima tulemuse teinud SportID International tiimi liige Marti Soosaar läks rajale 15 kg lisaraskusega. „Võtsin kangikettad seljakotiga kaasa,“ avaldas Soosaar. „Sõitsin kontrollitud sõitu, sest kartsin kukkuda ja aega kaotada. Proovisin hoida kontrollitud tempot, ei hakanud rabistama,“ lisas ta. Võit tuli firmasportlasele meeldiva uudisena. „Konkurents oli tugev, teadsin oma vastaseid, kuid polnud õrna aimugi, palju nemad raskusi kaasa võtavad. Võit ei tulnud suure üllatusena, aga tulemuste ootamine pakkus küll veidi ärevust.“

Kahe päeva ekstreemseimaks alaks osutus keskmisest tuulisemates oludes toimunud kettagolf. Võistluse korraldaja ja kohtunik Anti Kustassoo tõdes, et osalejatel oli ketaste korvi lennutamisega tükk tegemist. „Laupäeva hommikul oli tuul nii tugev, et liigutas rajalt minema umbes 25 kg kaalunud korvi. Lisaks oli tohutult libe, võistlejad nägid tasakaalu hoidmisega kurja vaeva. Õnn mängis seekord samuti olulist rolli,“ muljetas Kustassoo ja kinnitas, et oludele vaatamata olid kõik osalejad väga vaprad.

Auri Manninen Nordeast proovis kettagolfi elus esimest korda ning jäi rahule. „Väga hästi läks!“ rõõmustas ta ja teatas, et tema skooriks jäi 26. „Professionaalid teevad raja kümne viskega läbi, aga mina olin samuti tubli. Olud olid ekstreemsed ja visata oli keeruline, kuid siit saab ainult paremaks minna,“ ütles Manninen ja avaldas tunnustust temaga koos rajale läinud konkurentidele. „Elisa inimesed õpetasid mind väga hästi!“

Tehvandi staadionilt suundus naine koos kolleegidega Kääriku järvele kala püüdma, mis õnnestus Nordea tiimil samuti üsna edukalt. Esimese neljakümne minutiga saadi kätte 17 kala. Signe Säde sõnul peitus edu võti heas söödas. „Meil on värsked sääsevastsed,“ teatas ta ja tunnistas, et enne püügi algust sai ka vetevanale väike meelehea antud.

Südikamad firmasportlased ei pidanud paljuks ka ise karastavasse järvevette hüpata. Tallinna Lennujaama Spordiklubi liige Piret Põldsaar oli esimene naine, kes selle väljakutse vastu võttis. „Fantastiline päikeseline päev! Läheks kas või kohe uuesti, maru hea oli. Kuna tõukekelgu sõit osutus oodatust raskemaks ja sain seal naha märjaks, siis taliujumine oli üks mõnus jahutus,“ kiitis Põldsaar.

Rahandusministeeriumi tiimi esindaja Margit Maidla kinnitas kaassportlase sõnu ja ütles, et tõukekelgusõidu muutis keerukaks tugev vastutuul ja soojad olud. „Järvejääl tuli läbida kolm kilomeetrit, kusjuures puhast jääd oli seal üsna vähe, esimesed kaks kilomeetrit tuli võidelda vastutuulega. Joostes oleks ilmselgelt raja kiiremini läbinud, mingit kiirust seal küll väga arendada ei saanud, jalad olid lõpuks päris väsinud,“ ütles Maidla.

„Tundus, et osad võistlejad olid alaks põhjalikumalt valmistunud ja õppinud, kuidas kelku stabiilseks saada ning tõukejalga sujuvalt vahetada,“ lisas ta.

Ettevõtted Novarc Group ja Verston Ehitus panid end talispartakiaadi aladel proovile esimest korda. Mõlema ettevõtte tiimid leidsid, et kummikuhokis pole mitte midagi keerulist, kuigi värav võiks ehk pisut suurem olla, leidis Novarc Groupi esindaja Kaitis Väär.

Verston Ehituse mehed Ragnar Kangro ja Erko Saluste teatasid enesekindlalt, et nende tiim pole mitte ühtegi ala kaotanud. „Nii kui siia jõudsime, hakkasime võitma,“ ütles Saluste rõõmsameelselt. Kangro muigas rahulolevalt ja poetas, et kummikuhokis õnnestus tal hokikepiga vastu pead saada ja esimesel päeval peetud lumelauasõit ei läinud kõige paremini. „Sain mäest alla, jäin püsti, aga see kõik ei toimunud just eriti kiiresti. Panin laua alla kolmandat korda elus,“ ütles ta. „Samas Erko on paras hull, sest läbis võimsussõidu 17 kg lisaraskusega,“ tunnustas Kangro kolleegi. Karastavast taliujumisest otsustasid mõlemad loobuda. „Vesi peab ikka soe olema, mulle külm ei meeldi,“ kõlas põhjendus.

Lisaks mainitud aladele katsusid firmasportlased jõudu veel talijalgpallis, talivõrkpallis ja puusuusasprindis ning ragistasid ajusid mälumängus. Ettevõtete tulemustega saab lähemalt tutvuda siin: https://www.firmasport.ee/talispartakiaad/

Õhtune tantsupunktide kogumine ja venitusvõimlemine toimub taaskord Otepää legendaarses ööklubis Comeback. Takti dikteerib laulja Jaagup Kreem, kelle peas sündis bändiidee esimest korda aastal 1987. Muide, esimene kontsert anti klassiõdedele ja -vendadele Otepääl Marguse suusabaasis 24. veebruaril 1988. Tookord oli Terminaator siiski veel poisikeste ettevõtmine.