5489 km parimaid elamusi!

18. juuni 14

AS_012Juba neljanda eelmisel nädalavahetusel toimunud Noarootsi Kepikõnni- ja käimismaratoni raames läbiti kokku 5488,5 elamusterohket kilomeetrit! 2011. aastal alguse saanud maraton püstitas seekord ka osalejate rekordi – kokku läbis 165 inimest valitud pikkusega raja kaunil Noarootsi poolsaarel:

  • 44,5 km – 87 lõpetajat
  • 23,5 km – 60 lõpetajat
  • 11,5 km – 18 lõpetajat

Järgmisel aastal ootab ees juba 5. –  juubeli maraton.

AS_418Noarootsi Kepikõnni- ja käimismaraton on usutavasti Eesti kõige kaunima ning mitmekesisema loodusega käimismaraton – maratoni rada kulgeb kruusa- ja metsateedel, mereäärsel kaunil liivarannal, männimetsades ning piltilusate metsajärvede ääres. Aga eks see jääb iga osaleja enda otsustada, kas see nii ka on! Maratonirajal võib kuulda lindude laulu ning mere äärde jõudes on ka kajakad õppinud kisaga maratoonareid tervitama. Just kaunis loodus ning sealt kogetav vaikus ja rahu panevad osalejate emotsioonidele „i“-le täpi peale, kui nii võib öelda, sest sellist energiat niisama lihtsalt mujalt ei leia.

Seekordne maraton oli eriline ka raja uuenduste poolest – ette sai valmistatud enam kui 10 km jagu uusi rajalõike eesmärgiga maksimaalselt mitmekesiseid radu kasutada, vältida maksimaalselt „sõber“ asfalti, pehmes liivas käidavat osa pisut vähendada. Uued rajalõigud pakkusid uut avastamisrõõmu ka neile, kes varasematel aastatel juba maratoni raja olid läbinud.

Maratoni pildid_Seekordne rada viis elamusretkelistest maratoonarid esmalt stardipaigast Tuksi Tervise- ja spordikeskusest Rannaküla suunas kauneid männimetsi ning kohaliku järvestikku avastama. Raja esimene osa kulges suuresti kruusateedel ning retkelised liikusid seal suurte gruppidena – tublimad liikusid enam kui 7 km/h, samas kui nautlejad hoidsid tempo 5 km/h peal ning neil polnud kiiret kuhugi – tuldi ju päeva nautima :).

AS_364Peagi läksid rajad lahku – 21 km distantsi valinud liikusid otse loode-eesti mandriosa kõige kõige kaugemale punktile – Põõsaspea neemele. 42 km omad aga sihtisid järvestikku, männimetsi ning liikusid välja peaaegu Rannakülani.

Seejärel keeras ka 42 km rada Põõsaspea neeme suunas, aga sinna minekuks tuli esmalt liikuda Nõva männikutes ja liivaluidetel, seejärel läbida kallasrada Uusjõe ääres ning ka üks kaunimaid, kuid vahest ka raskemaid lõike rannal Vanajõe mere ääres. Seejärel rajad liitusid ning ka pikemal distantsil osalejad jõudsid neeme tippu.

AS_397Neeme tipus oli 21 km osalejatel esimene teeninduspunkt, 42 km läbijatel juba aga neljas. Nälg ja janu kustutatud – liiguti edasi juba siinse suurima sadama – Dirhami sadama suunas. Paljud meenutasid siin varasemat Osmussaare retke hea sõnaga kui silmati Osmussaart taamal merel.

Dirhamist liiguti juba kitsaid metsateid pidi Roosta puhkekeskuse suunas – tunda oli juba finišilõhna – aga siis algasid preemiakilomeetrid :). Kuna rada tuli pisut ümber teha, et ei peaks kohalike meeste „ERAMAALT“ läbi minema, siis tuli pisut lisakilomeetereid läbida. Kuna asflat oli kindel „EI variant“, siis valisid rajameistrid pikema tee ning seekord tähendas see 2-te boonuskilomeetrit.

ER_2014_Noarootsi maratonViimased lisandunud kilomeetrid olid paljudele eneseületamiseks, paljud rõõmustasid ja nõudsid järgmine kord 50 km rada, et veelgi rohkem rajal olla, samas oli ka neid kellele viimased maratoni kilomeetrid olid selgelt ülearused J. Aga eks iga maratoniga olegi ju nii – lõpp kisub raskeks, ka järgmisel hommikul on raske voodist tõusta , aga tunne on super ning kui valutavad lihased välja arvata, siis võiks kohe järgmisele maratonile söösta 🙂

IMAG1863Aitäh kõikidele tublidele elamusretkelistele, kes raja läbisid ning elamusi kogusid, aitäh tublidele abilistele, kes aitAS_506asid maratoni läbiviia! Loomulikult suured tänusõnad ka toetajatele Devinile karastava vee eest finišis, Kalevile maitsvate kommide eest, Eesti Pagarile maitsavte leivatoodete eest, GBD Projekteerimisele ja Vibram FiveFingersile ürituse toetamise eest ning Tuksi Tervise- ja Spordikeskusele, kes meid võõrustas!

Aitäh kõigile osalejatele ning kohtume juba 5. Noarootsi Kepikõnni- ja käimismaratoni juunis 2015 ning järgmistel elamusretkedel!