40. Tartu Maratoni võitis Jerry Ahrlin

22. veebruar 11

Täna peetud Tartu Maratoni võitis Jerry Ahrlin Rootsist (ajaga 2:41:23), edestades finišis sekundiga Anders Auklandi Norrast. Kolmanda koha sai Simen Oestensen samuti Norrast.

Karges päikesepaistelises talves peetud 63 km võistlusel läks peatselt peale starti teistel eest ära suurem grupp sõitjaid, mis võistluse edenedes jõudsalt kahanes. Distantsi lõpuosas pani oma paremuse maksma ka

2007 aastal Tartu maratonil triumfeerinud Jerry Ahrlin. Anders Auklandil jäi kolmanda Tartu Maratoni võidust napilt puudu.

Võitja sõnul oli sõit väga raske ning ta ei olnud kuni viimaste meetriteni kindel, et suudab esimesena lõpujoone ületada. Ühes võiduga sai mees endale selga ka FIS Marathon Cupi liidrisärgi. „Olen nii võidu ka kui sarja juhtimise üle loomulikult väga õnnelik. Liidrisärk näitab ju otseselt, kes on tänavu kõige parem suusataja,“ lisab Ahrlin.

Parima naisena ületas finišijoone Sandra Hansson Norrast. Talle oli see juba kolmas järjestikuna Tartu Maratoni võit.

Parima eestlasena lõpetas Janek Vallimäe 18. kohaga.