29 külmakraadi elamusretkelisi ei takistanud!

06. veebruar 12

Äratuskell helises – jälle liiga vara! Hõõgvein tulele, teevesi keema. Soe pesu, särk, kampsun, vest, suusapüksid. Buff, sall. Esimene paar kindaid, teine paar kindaid. Ega ilmaasjata nad ei räägi, et kihtide arv on oluline. Termosokid, varbasoojendaja-padjakesed saabastesse talla alla…

Just nii algas korraldajate (ja ilmselt kõigi teistegi) jaoks Alam-Pedja Elamusretk! Kraadiklaas näitas umbes-täpselt 29 külmakraadi, kuid sellest hoolimata olid 20 retkelist õigeks ajaks stardikohas valmis. Sobivad räätsad said kiiresti valitud ning juba oligi aeg retkega alustada.

Kui eelmine nädalavahetus viis meid Soomaale, kus laiutas üks suur tühjus, siis seekord saime kõvasti rohkem pisikeste mändide vahelt läbi ronida ja oksi silme eest ära lükata. Kellele temperatuuri poolt pakutud ekstreemsusest ei piisanud, see leidis võimaluse ka lumega lähemalt tutvust teha – mida kauem kõndisime, seda tavalisemaks muutus lumme potsatamine, sest maapind oli kavalalt künklik. Ja eks jalad olid ka lõpupoole üha rohkem väsinud. Lisaks mätastel turnimisele sai ronida ka väikesesse vaatetorni, kust avanes imeline vaade Alam-Pedja ilusale talvisele maastikule.

Külmakraadid tegid oma töö ka retkeliste nägudel – kellel jäätus tukk ära, kellel kulmud, kellel juuksesalk, kellel ripsmed.. Õnneks said kõik näod kohustuslikus korras meie fotograafi Kaimo Puniste poolt jäädvustatud, seda galeriid on võimalik näha SIIT.

Kokkuvõttes võisid kõik retkelised endaga rahule jääda, et karmide külmakraadide kiuste siiski välja matkama olid tulnud: ilm oli päikeseline ja rada väga mõnus. Nagu ka osalejad mainisid, siis tegemist oli tõelise vaimse (ja värske õhu mõttes ka füüsilise) puhastusega.

Kui millalgi 2011. aasta hooaja lõpetamise Alam-Pedja retkele planeerisime, siis muidugi ei osanud me ette näha sellist antarktilist kliimat. Hoolimata karmidest tingimustest, sai autasustamine siiski ära tehtud väikese seltskonna keskel. Nii saidki kümme kõige tublimat eelmise hooaja retkelist kätte oma uued Elamusretkede T-särgid ning 2588 Elamuspunkti kogunud Tartu Käimisseltsingut autasustasime karikaga. Täname kõiki, kes eelmisel hooajal retkedest osa võtsid ja ootame teid jälle! 🙂

Järgmine retk toimub 18. märtsil ja viib meid seekord lausa Eestimaa piiridest välja. Ärge jätke võimalust kasutamata!

Rohkem infot leiab SIIT.