2010. aasta lumeretk Paides

19. detsember 10

 

Eelmisel nädalal, kui Päästeamet soovitas kõikidel koju jääda, kuna Monika oli meile toonud üllatavalt suure koguse lund, kogunes laupäeva õhtul 13 julget elamusretkelist siiski Paidesse, et võtta ette 2010. aasta lumeretk.

Retke kuupäeva panime paika muidugi juba enne lumetormi ja arvestasime tunduvalt väiksema lumekogusega. Siiski ei tahtnud me retke mitte mingil juhul ära jätta. Etteruttavalt võib öelda, et ega me päris hästi ette ei kujutanud, et seda lund NII PALJU võiks olla…

Alustasime retke Paide Vallimäe jalamilt, tegime tiiru mäel ja siis tuligi ületada esimene vall ja asuda läbi hangede sumama. Ma arvan, et pildid räägivad rohkem, kuid siiski ei anna 100% edasi seda, mis tegelikult toimus.

Kraavid olid triiki täis ja nende ületamiseks polnud muud võimalust kui roomata. Ja ega lagedatel aladelgi kergem polnud. Vahetasime mitu korda inimest, kes kõige ees sumas, kuna rivi lõpus oli mõistagi lihtsam astuda.

Meie retke sihtpunkt oli Mündi soo Paide külje all, mida suvemängudel osalejad kindlasti ka seiklusretkelt mäletavad. Tundus, et kõige rohkem lund oli müstilisel kombel kogunenud just sinna…

Igaljuhul elamusi jagus kõigile ja ma arvan, et see on üks retkedest, mis veel kauaks meelde jääb.

Rohkem fotosid leiab galeriist.

2010. aasta retked on sellega lõppenud, kuid juba on paigas 2011. aasta Elamusretkede kalender, kus retki jagub lausa igasse kuusse ning igal kuul külastatakse erinevat Eesti maakonda. 2011. aasta kalendri leiab siit.

Palju häid elamusi!