20 Eesti ettevõtete harrastusmaletajat aitasid noort Eesti male tulevikulootust pea 40 000 krooniga

29. september 09

Täna astus Tallinna Ahhaa teaduskeskuses peetud malesimultaanil 20 Eesti ettevõtete esindajat Äripäeva peadirektori, kunagise profimaletaja Igor Rõtovi vastu.

Igori kontosse kogunes kolmetunnise pingutuse tulemusel 12 võitu, kaks kaotust (Erik Puurale Tartu Ülikooli Tehnoloogiainstituudist ja Ardi Tedremale OÜst Roheline Kapital) ja kuus viiki. Samuti kulus pärast matši end õnnelikuks, kuid väsinuks tunnistanud Rõtovil mängu ajal kolm pudelit Coca Colat.

Äripäeva 20. sünnipäeva puhul peetud simultaaniga koguti 39 780 krooni 12aastase tippmaletaja Ottomar Ladva toetuseks. Iga mängu panuseks oli Äripäeva sünniaasta järgi 1989 krooni, mille tasub kaotaja.

Ottomar Ladva malesimultaanil

 

 

 

 

 

 

 

 

“Ma vaatasin Ottomari partiid läbi ja pean ütlema, et pole enam ammu näinud Eestis mängijat, kes näitaks üles mitte ainult nii head kombinatsioonide tundmist, vaid ka kultuuri ja arusaamist,” nentis Rõtov enne võistlustulle minekut. Noor malegeenius ennustas Rõtovi maletulemuse 15:5 muide ka täpselt ette.

Simultaanil Rõtovit võitnud Erik Puura, Tartu Ülikooli Tehnoloogiainstituudi direktor ja Rõtovi klassivend Tallinna 37. Keskkooli päevilt, enne mängu küll võita ei lootnud. “Igor lüpsis mind juba kooliajal nii, et vähe polnud,” ütles teadlane.

Puura kinnitusel õpetab maletamine olukordi ette nägema. Ta ütles, et kui teadlastest suudavad ettevõtjad olla kolm protsenti, siis maletajatest võiksid head ettevõtjad olla lausa pooled.

Nelja-aastaselt malet mängima õppinud Ottomar Ladva seekord Äripäeva peadirektorit proovile ei pannud, kuid Rõtovi õelastega on ta mänginud küll. Rõtov arvas täna, et Ottomar teeks talle kindlasti pähe. Ladva, kel Eestis enam omavanustega mängida pole põhjust, leidis, et Eesti pole eriti kõva maleriik, sest siin on lihtsalt vähe inimesi.

 {youtube}C6tHaGw7jWQ{/youtube}

icon Äripäeva juubelisimultaan 20 – TULEMUSED