14. märtsil toimub heategevuslik tervisepäev “Energiasüst 2009”

10. veebruar 09

Tule sportima ja tee head!

14. märtsil toimub A Le Coqi Spordimajas heategevuslik tervisepäev „Energiasüst 2009“, kuhu on erinevaid treeninguid juhendama tulemas Eesti aeroobikatreenerite eliit. Üritus algab kell 11 ja kestab kella 15-ni. Tutvustatakse erinevaid treeninguid: alustades rahulikust joogast ja lõpetades tantsulise bailationga.

Tervisepäevale on oodatud kõik spordisõbrad, sest tegemist jätkub nii vanematele inimestele – judosaalides, kus toimuvad eelkõige keha ja vaimu tasakaalule suunatud treeningud ning noorematele harrastajatele – pallisaalides, kus saab proovida erinevaid tantsulisi ja jõu arendamisele suunatud stiile. Lisaks on kohal Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi liikmed, kes jagavad nõuandeid tervislikust toitumisest ja liikumisest ning mõõdavad keha rasvasisaldust. Ürituse korraldusmeeskonda kuuluvad ka vabatahtlikud, kes organiseerivad vanematega kaasa tulnud laste huvitegevust.

Makstes osalemistasu enne 11. märtsi endale sobivale SA TÜK Lastefondi pangakontole on hind 175 krooni (selgitus: nimi, Energiasüst 2009) ja kohapeal makstes 225 krooni (ainult sularahas). Kogu kantud summa läheb täies ulatuses CPAP aparaadi ostmiseks SA TÜK Lastehaiglasse. CPAP on hingamisteedes pideva positiivse rõhu hoidmise süsteem, mis on ette nähtud kasutamiseks haigla tingimustes ööpäevaringselt. Pidev positiivne rõhk hoiab hingamisteed avatuna, takistades kopsu alveoolide “lömastumist”, kiirendades hapniku difusiooni kopsudesse. Süsteem garanteerib hingamisteedele võimalikult väikese koormuse väljahingamisel, kindlustab minimaalse rõhu kõikumise välja- ja sissehingamisel, hästi talutav enneaegsetele vastsündinutele, mugav nii haigele (hästi fikseeritav, kerge) kui personalile (mugav haige eest hoolitseda, teda toita), lihtsalt kokkupandav ja lahtivõetav, kerge puhastada ja desinfitseerida. CPAP aparaadi orienteeruv hind on 70 000 krooni, millest 30 000 krooni on annetanud 3M Eesti Filiaal.

Tervisepäeva kõik korralduskulud on kaetud sponsorite abiga ning kõik treenerid juhendavad üritusel tasuta! Tule sportima ja tee head!

 

 Vaata päeva kava lisaks siit